poniedziałek, 22 lipca 2019, imieniny: Bolesława, Maria Magdalena
Artykuły
Biesiada z babcią i dziadziem w Przedszkolu Miejskim nr 3 w Jaśle
02 lutego 2019 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

 

29 stycznia w Jasielskim Domu Kultury odbyła się „Biesiada z Babcią i Dziadkiem”. Był to najcieplejszy dzień w roku dla dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Jaśle. Sprawił on wszystkim ogromną radość. Goście nie zawiedli i przybyli bardzo licznie na wspólną biesiadę.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor Elżbieta Krzysiak witając wszystkich gości ciepłymi słowami podkreślając ich znaczenie i rolę w życiu wnuków. - Niech to spotkanie będzie podziękowaniem za Państwa troskę, za bezwarunkową miłość, cierpliwość, poczucie humoru, za wiedzę przekazywaną wnukom – powiedziała dyrektor, a następnie zaprosiła gości na biesiadę słowami Gethego „ Idź tam gdzie grają i śpiewają, tam ludzie dobre serca mają…”

Tradycyjnie spotkanie rozpoczęto  od głośnego czytania włączając się w ogólnopolską  kampanię „Cała Polska czyta dzieciom”. Tym razem wiersze czytali dzieciom dziadkowie: pani Dorota, pan Stanisław, pani Krystyna, pan Mieczysław, pani Danuta, pan Andrzej, pani Krystyna oraz pan Jan.

Przedszkolaki bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom prezentując program artystyczny. W repertuarze pojawiło się wiele przebojów biesiadnych:” Hej sokoły”, „Szła dzieweczka”, „Zielony mosteczek”, „Zasiali górale”, „Kaczuszki”. Na scenie dzieci w barwnych strojach pokazały swoje umiejętności i talenty, które były podziwiane przez wzruszone babcie i dziadków. Na zakończenie uroczystości wszystkie przedszkolaki wspólnie zaśpiewały swoim kochanym babciom i dziadkom tradycyjne STO LAT oraz złożyły najserdeczniejsze życzenia, wręczając im piernikowe serduszka. Niespodzianką dla gości były także pyszne proziaki , które zostały specjalnie przygotowane na przedszkolną biesiadę przez panie z Koła Gospodyń „Sobniowianki”. W czasie biesiady nie zabrało również wspólnego śpiewania.

Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami. Takie rodzinne spotkania łączą pokolenia, uczą szacunku dla osób starszych i pokazują jakie wartości w życiu są naprawdę ważne. 

Biesiada odbyła się w miłej, serdecznej atmosferze, a dziadkowie już obiecali, że pojawią się w przedszkolu za rok. 

 

PM nr 3

 

Liczba odsłon: 1160


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Śmiertelny wypadek w Szebniach koło Jasła
20 lipca 2019
Dziś w Szebniach koło Jasła doszło do śmiertelnego wypadku. Około godziny 17:00 na przejeździe kol..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019