niedziela, 20 października 2019, imieniny: Irena, Jan
Artykuły
BEZPIECZEŃSTWO DZIECI I MŁODZIEŻY PODCZAS LETNIEGO WYPOCZYNKU
11 lipca 2019 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

 

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Jaśle wzięli udział XXXII Międzynarodowym Saletyńskim Spotkaniu Młodzieży w Dębowcu. Mundurowi realizując założenia ogólnopolskich kampanii edukacyjno-profilaktycznych pn. "Narkotyki i dopalacze zabijają" oraz "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", przypomnieli młodzieży między innymi o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpiecznym wypoczynku nad wodą oraz o szkodliwości zażywania narkotyków.

Fot. KPP Jasło

Od 8 do 12 lipca w Sanktuarium Matki Boskiej Saletyńskiej w Dębowcu trwają "Międzynarodowe Saletyńskie Dni Młodzieży". Głównym celem tego przedsięwzięcia, które skupiło do tej pory ponad tysiąc uczestników, jest zaproponowanie młodzieży dobrego, bezpiecznego i spokojnego przeżycia wakacji. To także okazja do zachęcenia młodych ludzi do zdrowego stylu życia oraz podejmowania ważnych wyzwań i inicjatyw ukierunkowanych na niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. 

Fot. KPP Jasło

Organizatorzy tego przedsięwzięcia przygotowali dla uczestników wiele atrakcji, głównie konferencje i koncerty. Zaproszono również przedstawicieli służb mundurowych oraz podmiotów, które na co dzień, w ramach swoich kompetencji, niosą pomoc i wypełniają zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa obywateli.  

Fot. KPP Jasło

W spotkaniu z młodzieżą uczestniczyli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Funkcjonariusze podczas wystąpienia zaprezentowali słuchaczom spoty filmowe poruszające tematy związane z bezpieczeństwem podczas wakacji. Jednym z tematów rozmów były również konsekwencje prawne i zdrowotne wynikające z zażywania, posiadania lub dystrybucji narkotyków oraz dopalaczy, w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej pn. „Narkotyki i Dopalacze zabijają” pod hasłem „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. 

Fot. KPP Jasło

Policyjne stanowisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Mundurowi podczas rozmów z młodzieżą chętnie opowiadali o służbie w policji. Udzielali także porad i przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zachęcając do skorzystania z symulatora dachowania udostępnionego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie. Młodzież otrzymywała także od policjantów elementy odblaskowe oraz ulotki i broszury. 

pw

 

 

Liczba odsłon: 1565


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  boggie  |  piątek, 12 lipca 2019 00:43
KOmentarz nie na temat
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Dla Pana Boga i moich wyborców nie ma rzeczy niemożliwych - mówi posłanka Maria Kurowska . ZOBACZ FILM
19 października 2019
Maria Kurowska zdobyła mandat poselski startując do Sejmu z 21. miejsca listy wyborczej Prawa i Spra..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019