poniedziałek, 21 stycznia 2019, imieniny: Agnieszka, Jarosław
Artykuły
Areszt dla sprawców włamań do budynków plebanii
08 marca 2018 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzą dwaj 30-latkowie z powiatu jasielskiego. Mężczyźni zostali zatrzymani, tuż po włamaniu do budynku plebanii w powiecie rzeszowskim. Na trop włamywaczy wpadli jarosławscy policjanci, wyjaśniający okoliczności wcześniejszego włamania do plebanii na terenie naszego powiatu. W realizacji tej sprawy współpracowali z policjantami z Jasła i Rzeszowa.

 

 

Dwaj mieszkańcy powiatu jasielskiego odpowiedzą za kradzież z włamaniem do budynków plebanii. Na początku stycznia jarosławscy policjanci odebrali zgłoszenie o włamaniu do budynku plebanii, w jednej z sąsiednich miejscowości. Nieznani sprawcy wyważyli skrzydło okna i weszli do budynku. Straty oszacowano na 3 tysiące złotych. Funkcjonariusze zbierali w tej sprawie informacje i typowali sprawców. Z tych ustaleń wynikało, że włamywaczami mogą być mieszkańcy powiatu jasielskiego. Policjanci przypuszczali, że sprawcy mogą planować kolejne przestępstwa.

W niedzielę, tuż przed godz. 19, na terenie powiatu rzeszowskiego, doszło do włamania do budynku plebanii. Sprawcy wyważyli skrzydło okna budynku i weszli do środka, skąd skradli pieniądze.

Pościg za sprawcami włamania prowadzili policjanci z Jarosławia i Jasła, przy wsparciu funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Sprawcy na widok policyjnego radiowozu, w okolicach miejscowości Błażkowa, próbowali zmylić policyjny pościg. W zarośla wyrzucili przewożone reklamówki. Do zatrzymania kierującego audi i pasażera doszło na terenie powiatu jasielskiego. Zatrzymani to dwaj 30-latkowie z powiatu jasielskiego. 

Pracujący na miejscu włamania funkcjonariusze zabezpieczyli ślady kryminalistyczne i reklamówki, w których były pieniądze. Jarosławscy policjanci przedstawili zatrzymanym zarzuty włamania do budynków plebanii na terenie powiatów jarosławskiego i rzeszowskiego. Wczoraj, Sąd Rejonowy w Jarosławiu, na wniosek policji i prokuratury, zdecydował o tymczasowym aresztowaniu obu mężczyzn na okres trzech miesięcy. Grozi im kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Sprawa ma charakter rozwojowy. 

KPP Jarosław

 

 

Liczba odsłon: 1883


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~kto to jest  |  czwartek, 08 marca 2018 14:21
Czy są to mieszkańcy Jasła czy z gmin????????????
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Budżet gminy Nowy Żmigród na 2019 rok przyjęty jednogłośnie
21 stycznia 2019
  Radni przyjęli budżet Gminy Nowy Żmigród na 2019 r. Dochody gminy na 2019 r. szacuje ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019