piątek, 19 października 2018, imieniny: Ferdynand, Piotr
Artykuły
Areszt dla sprawców włamań do budynków plebanii
08 marca 2018 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzą dwaj 30-latkowie z powiatu jasielskiego. Mężczyźni zostali zatrzymani, tuż po włamaniu do budynku plebanii w powiecie rzeszowskim. Na trop włamywaczy wpadli jarosławscy policjanci, wyjaśniający okoliczności wcześniejszego włamania do plebanii na terenie naszego powiatu. W realizacji tej sprawy współpracowali z policjantami z Jasła i Rzeszowa.

 

 

Dwaj mieszkańcy powiatu jasielskiego odpowiedzą za kradzież z włamaniem do budynków plebanii. Na początku stycznia jarosławscy policjanci odebrali zgłoszenie o włamaniu do budynku plebanii, w jednej z sąsiednich miejscowości. Nieznani sprawcy wyważyli skrzydło okna i weszli do budynku. Straty oszacowano na 3 tysiące złotych. Funkcjonariusze zbierali w tej sprawie informacje i typowali sprawców. Z tych ustaleń wynikało, że włamywaczami mogą być mieszkańcy powiatu jasielskiego. Policjanci przypuszczali, że sprawcy mogą planować kolejne przestępstwa.

W niedzielę, tuż przed godz. 19, na terenie powiatu rzeszowskiego, doszło do włamania do budynku plebanii. Sprawcy wyważyli skrzydło okna budynku i weszli do środka, skąd skradli pieniądze.

Pościg za sprawcami włamania prowadzili policjanci z Jarosławia i Jasła, przy wsparciu funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Sprawcy na widok policyjnego radiowozu, w okolicach miejscowości Błażkowa, próbowali zmylić policyjny pościg. W zarośla wyrzucili przewożone reklamówki. Do zatrzymania kierującego audi i pasażera doszło na terenie powiatu jasielskiego. Zatrzymani to dwaj 30-latkowie z powiatu jasielskiego. 

Pracujący na miejscu włamania funkcjonariusze zabezpieczyli ślady kryminalistyczne i reklamówki, w których były pieniądze. Jarosławscy policjanci przedstawili zatrzymanym zarzuty włamania do budynków plebanii na terenie powiatów jarosławskiego i rzeszowskiego. Wczoraj, Sąd Rejonowy w Jarosławiu, na wniosek policji i prokuratury, zdecydował o tymczasowym aresztowaniu obu mężczyzn na okres trzech miesięcy. Grozi im kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Sprawa ma charakter rozwojowy. 

KPP Jarosław

 

 

Liczba odsłon: 1785


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~kto to jest  |  czwartek, 08 marca 2018 14:21
Czy są to mieszkańcy Jasła czy z gmin????????????
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Adam Pawluś nie rzuca słów na wiatr - Obiecał rozbudowę jasielskiego szpitala i słowa dotrzymał
19 października 2018
W obecności parlamentarzyst&oacu te;w i  samorządowców dokonano oficjalnego otwarcia blok..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2018