sobota, 06 czerwca 2020, imieniny: Dominika, Norbert
Artykuły
Alicja Zając i Adam Pawluś popierają Bogdana Rzońcę w wyborach do Parlamentu Europejskiego
17 maja 2019 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

 Poseł Bogdan Rzońca, senator Alicja Zając oraz starosta jasielski AdamPawluś podczas konferencji prasowej zachęcali do wzięciał udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Co mówił poseł Bogdan Rzońca 

- 26 maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. W wyborach tych startujemy jako Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość z bardzo dobrą listą dziesięciu kandydatów.

Mam nadzieję, że nasz program jest już rozpoznawalny. Jesteśmy jedyną partią, która prezentuje bardzo konsekwentnie szczegółowy program dotyczący naszej roli w Europie, naszej roli w Unii Europejskiej i naszej roli w świecie.

Odnosimy się poprzez nasz program do najważniejszej rzeczy – własności związanym z funkcjonowaniem Europy mówimy, że obecnie nie jesteśmy przygotowani na przyjęcie euro jako waluty Unii Europejskiej. Jako przykład podam sytuację Włoch. Kiedy wstępowała do strefy euro byli na 10 miejscu wśród zasobnych krajów, a teraz są na 18. I takich przypadków jest bardzo wiele. Strefa euro jest pomysłem ideologicznym, jest pomysłem ideowym, ale jest to pomysł, który trzeba opracowywać bardzo konsekwentnie. No cóż my będziemy mówić dziś o strefie euro, jeśli cała Unia Europejska nie dopracowała się dzisiaj jednolitego systemu podatkowego.

Jeżeli chodzi o drugą rzecz, która jest obecnie bardzo mocno dyskutowana w Polsce. Obecnie mamy skomasowany atak na wychowanie dzieci. Mamy też dyskusję wywołają przez pewien film o sytuacji w Kościele, który chce się oczyszczać z homoseksualizmu. Mówimy tu bardzo wyraźnie – Prezes Kaczyński też to powiedział, że nie będzie ulg w żadnych przypadku jeżeli chodzi o przestępstwa księży. To mówimy bardzo jasno. Zarzucono nam, że niewiele zrobiliśmy dla oczyszczenia pewnych środowisk z homoseksualizmu. Więc powiem tak – niech się oczyści Kościół z homoseksualizmu , ale także inne środowiska. Bo mamy w tym przypadku także do czynienia w innych grupach zawodowych. Są inne grupy powszechnie szanowane – środowiska i jeżeli mówimy generalnie o problemie homoseksualizmu, czy pedofilii, to proszę zwrócić uwagę, że w 2013 roku był taki projekt Prawa i Sprawiedliwości, żeby zrobić listę pedofilów w Polsce i Platforma Obywatelska wtedy zablokowała ten projekt - mówił poseł Bogdan Rzońca.

Alicja Zając - senator RP - zdj.arch.

Co mówiła senator Alicja Zając

Chciałam powiedzieć, że Prawo i Sprawiedliwość opiera się na faktach i przechodzi do czynów. Wszystkie obietnice, które składamy w kampanii wyborczej, czy w bieżącej działalności to realizujemy. Naszym najważniejszym celem jest wzmocnienie Polski. Pracując w Komisji Spraw Zagranicznych widziałam, że nie było należytej troski o pozycję Polski w świecie. Znacząco ta sprawa się zmieniła kiedy rządy objęło Prawo i Sprawiedliwość. Polska jest szanowana, Polska jest zapraszana na wielkie wydarzenia w osobie Prezydenta, czy też Premiera. Ta sytuacja jest bardzo korzystna i idzie w dobrym kierunku. Kiedy prowadziliśmy kampanie do Parlamentu z Panem posłem, to wiele pytań dotyczyło nielegalnej migracji – przybywania do Polski osób z innych krajów, czy dotkniętych wojnami, czy również migrantów, którzy idą za pracą. Przedstawialiśmy ten problem i ten problem jest również w programie Prawa i Sprawiedliwości – żeby pomagać w krajach, gdzie są problemy. Tą pomoc, czy rozwojową, czy pomoc dla tych środowisk Polska udziela w ogromnej liczbie. I rzeczy, które są tam przekazywane i środki finansowe.

Naszym obowiązkiem - jest przygotowanie Polski dla przyszłych pokoleń. I takie działania czyni Prawo i Sprawiedliwość. Nasza lista, jest listą niesamowicie mocną. Jest listą na której są osoby z dużym dorobkiem. Znamy dorobek posła Bogdana Rzońcy, znamy jego pracowitość i to zostało też docenione w Parlamencie Polskim. Wiem, że będzie bardzo dobrym europarlamentarzystą i również nie zapomni o Podkarpaciu - mówiła senator Alicja Zając.

Adam Pawluś - Starosta Jasielski, pełnomocnik PIS na powiat jasielski - zdj.arch.

Co mówił Starosta Jasielski Adam Pawluś – pełnomocnik powiatowy Prawa i Sprawiedliwości

Proszę Państwa. Czy warto iść na te wybory? Warto iść na te wybory. To są bardzo ważne wybory. Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w tych wyborach 26 maja. Mamy bronić swoje prawo. Zachęcam do głosowania na Prawo i Sprawiedliwość. Obronimy normalność. Chcemy budować zrównoważony rozwój Polski -  Wielkie zadanie Via Carpatia. Mam nadzieję, że Pan Bogdan Rzońca będzie reprezentował nasze również interesy. W tych wyborach będziemy decydować o losach Polski i Polaków. Będziemy również decydować w którą stronę pójdziemy. To są bardzo, bardzo ważne wybory i musimy obronić przed zagrożeniami, które czyhają na nas z różnych stron - mówił Starosta Jasielski Adam Pawluś.

Stanisław Grzywacz 

Spośród kandydatów PIS w wyborach do PE oddam swój głos na – Weź udział w ankiecie – strona główna – ANKIETA 

 

Liczba odsłon: 2680


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~ulalalalal  |  sobota, 18 maja 2019 23:10
ja nie wiem co maja w glowie ludzie ktorzy posza ze kurowska ma jakiekolwiek szanse.. glosuje cale wojewodztwo. kto zna pania maryje poza powiatem jasielskim? pracownicy urzedu marszalkowskiego.. nikt wiecej..
#2  ~żadnych szans  |  sobota, 18 maja 2019 21:57
Pani Senator popiera bo widzi w tym własny interes - dodatkowo rodzinny.
Bo jak Pan Poseł Bogdan by (nie daj Boże) się dostał To syn Pani Senator będzie miał dużoooooo. łatwiej zostać posłem w jesieni.
Reasumując
Pierwszemu się nie uda,
drugiemu Panu też raczej nie.


#3  ~ddd  |  sobota, 18 maja 2019 11:42
Popierają tego, który ma szanse wejść.... Cwane zagranie :) Rudowłosą panią popierają tylko ci, którzy są z jej ugrupowania i muszą :D :D :D
#4  ~Aga  |  sobota, 18 maja 2019 00:01
Tylko Maria Kurowska! Głosuje na nią!
#5  ~Januszewski  |  piątek, 17 maja 2019 18:28
a co z obrońcami pedofila Romana Polańskiego? pamiętajmy jak broniła go koalicja PO-PSL przed wydaniem do USA
#6  ~CDN  |  piątek, 17 maja 2019 17:57
Tytuł doktoratu:
"Projakościowa restrukturyzacja zarządzania urzędem marszałkowskim"
W Brukseli ta wiedza będzie jak znalazł.
#7  ~realista  |  piątek, 17 maja 2019 12:53
"Mamy też dyskusję wywołają przez pewien film o sytuacji w Kościele, który chce się oczyszczać z homoseksualizmu. Mówimy tu bardzo wyraźnie – Prezes Kaczyński też to powiedział, że nie będzie ulg w żadnych przypadku jeżeli chodzi o przestępstwa księży. To mówimy bardzo jasno." - już to widzę, jak przecież jedni drugich popierają byleby wygrywać wybory.
#8  ~logopeda  |  piątek, 17 maja 2019 12:26
do @aby nie PSL - Pan Rzońca dobrze włada językiem polskim???
#9  ~dragoness  |  piątek, 17 maja 2019 10:25
Kolesiostwo w akcji.
#10  ~aby nie PSL  |  piątek, 17 maja 2019 09:36
dlaczego Rzońca?! Bo wbrew PSL i ich satelitom z kraju i z Unii (Merkel, Macron, Tusk, itp.) poseł Rzońca i PiS nie dopuszczą by Polska straciła swoje rezerwy walutowe, które wynoszą obecnie ponad 100 mld euro (434 mld zł).
A stanie się tak jeśli wstąpimy do strefy euro, bo wówczas nasze rezerwy przejmie brukselski Europejski Bank Centralny (pod zarządem Niemiec). Tak wynika z odpowiedzi ministerstwa finansów na interpelację poselską Bogdana Rzońcy http://sejm.pl/Sejm8.nsf/interpelacja.xsp?typ=INT&nr=30443
To dla przejęcia tych pieniędzy Unia, Tusk, PSL i PO tak bardzo walczą by nasz kraj wstąpił do Eurolandu. Biednych bez ‘zaskórniaków’ nikt tam nie chce.
A dla dociekliwych: Pan Poseł Bogdan Rzońca - w odróżnieniu od kandydatów z PSL, PO i innych, jest doktorem ekonomii. Doktorat obronił/uzyskał na Uniwersytecie Jagiellońskim Dobrze włada angielskim (rosyjskim także), reprezentując na zewnątrz (w kraju i za granicą) sejmową komisję infrastruktury - której przewodniczy od 4-lat.
#11  ~ciekawy  |  piątek, 17 maja 2019 09:33
Jestem ciekaw, czy popierają także Marię Kurowską ??????????????
#12  ~wyborca  |  piątek, 17 maja 2019 09:12
No i co z tego, że oni popierają? Przecież ich już prawie nikt nie popiera!!!
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
DZISIAJ ŚWIATOWY DZIEŃ ROWERU
04 czerwca 2020
Światowy Dzień Roweru obchodzony jest od 2018 roku. Ideą tego dnia jest promowanie roweru jako nieza..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020