piątek, 29 maja 2020, imieniny: Augustyn, Wiktor
Artykuły
Aktywne przejścia już działają
09 października 2019 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

W czerech lokalizacjach na terenie miasta pojawiły się aktywne przejścia dla pieszych. Zamontowane zostały one  w ramach projektu „Bezpieczny pieszy w mieście Jaśle”, który realizowany jest przez Miasto Jasło, a wsparty dofinansowaniem  w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

W Jaśle wybrano te przejścia dla pieszych, które znajdują się  w newralgicznych częściach miasta, przy dużych „potokach” ludzi w pobliżu szkół i kościoła. Zamontowane zostały one po dwa na dwóch ulicach: ul. Szkolnej (w pobliżu wjazdu do ZSM nr 3 i sklepu Biedronka oraz w pobliżu niepublicznego przedszkola i pasażu prowadzącego do MOSiR-u) i ul. 3-go Maja (koło kościoła oo. Franciszkanów oraz pomiędzy ul. W. Pola, a sklepem Biedronka). Są to przejście typu: APP Zebra – Standard (firma Euroasfalt), składające się z czujników, elementów migających wbudowanych w drogę tzw. „kocich oczek”. Diody świecą tylko w momencie wkroczenia pieszego na przejście. System ten poprawia bezpieczeństwo zarówno pieszych jak i kierowców, a pomocny jest zwłaszcza po zmierzchu lub w trudnych warunkach atmosferycznych, gdy piesi są najmniej widoczni.

Projekt „Bezpieczny pieszy w mieście Jaśle” obejmuje budowę czterech aktywnych przejść i organizację kampanii profilaktycznej dla dzieci, młodzieży i seniorów. Kampanię, która rozpoczęła się we wrześniu i trwać będzie do listopada, prowadzi Straż Miejska w Jaśle. Wartość projektu wynosi 181 tys. zł, a otrzymane dofinansowanie to 100 tys. zł.

Miasto planuje składać wnioski o kolejne dofinansowania budowy aktywnych przejść, jak tylko ogłoszone zostaną na nie nabory. 

 

Urząd Miasta w Jaśle 

Liczba odsłon: 859


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~Andrzej  |  sobota, 12 października 2019 19:23
Bardzo niebezpieczne przejście dla pieszych jest na skrzyżowaniu ulicy
Kazimierza Wielkiego i Szajnochy szczególnie to przejście na Kazimierza Wielkiego
naprzeciwko budynku Dróg Powiatowych.
#2  ~Gosc  |  piątek, 11 października 2019 20:12
A na ulicy Jana Pawła wyścigi, trzeba mieć dużo szczęścia żeby przejść przez przejście w okolicy bloków.
Tragedia i gdzie bezpieczne przejście?????????
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Posłanka Maria Kurowska samorządowiec z "krwi i kości"
28 maja 2020
 Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego składam wszystkim osobom, które współ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020