niedziela, 31 maja 2020, imieniny: Aniela, Ernesta
Artykuły
„Złote gody” jasielskich małżeństw
02 grudnia 2019 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

16 małżeństw z Jasła 27 listopada br. (środa) odebrało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadane im przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Uroczystość odbyła się w Jasielskim Domu Kultury.

W imieniu Prezydenta obchodzącym „złote gody” małżeństwom medale wręczyli: burmistrz Ryszard Pabian i jego zastępczyni Elwira Musiałowicz-Czech w asyście kierowniczki Urzędu Stanu Cywilnego w Jaśle Alicji Wójcik.

Tegoroczna uroczystość była wyjątkowa, bowiem - jak podkreślił burmistrz - jeszcze nigdy Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nie odbierała para związana ze sobą węzłem małżeńskim od 71 lat; nie zdarzyło mu się też, by podczas jednej uroczystości wręczał medale aż 5 małżeństwom ze stażem co najmniej o kilka lat dłuższym niż pół wieku. - Macie Państwo za sobą wiele lat: tych szczęśliwych, tych  trochę trudniejszych, wiele przeżyć, wiele doświadczeń, ale dzisiaj pamiętamy tylko o jednym najważniejszym: że dalej jesteście razem. Bycie razem zawsze pomaga, w każdej sytuacji, nie tylko w małżeńskiej, ale i w pracy, i w życiu codziennym - mówił R. Pabian, życząc dostojnym Jubilatom kolejnych lat razem, upływających w szczęściu, w zgodzie i dobrym zdrowiu.

Wcześniej do świętujących par zwróciła się Alicja Wójcik, która powiedziała m.in.: - Państwa postawa może stanowić wzór i inspirację dla tych, którzy wybrali lub wybiorą instytucję małżeństwa. Małżeństwo, aby trwało potrzebuje zaufania, szacunku, zrozumienia i wierności. Wymaga też cierpliwości dwojga ludzi, którzy pomimo trudnych chwil wciąż chcą być ze sobą, gdyż - cytując słowa filozofa - udane małżeństwa nie są efektem znalezienia idealnej osoby, lecz kochania niedoskonałego człowieka, którego wybrało się na współmałżonka.

Jak zwykle podczas obchodów „złotych godów” w Jaśle, oprócz oficjalnych przemówień i wręczania medali, był toast szampanem, Marsz Mendelsona, wspólne zdjęcie, wspomnieniowe rozmowy oraz dzielenie się z młodszymi swoim doświadczeniem życiowym. Według zabierających głos, receptą na udany związek jest miłość, miłość i jeszcze raz miłość, rodzina, dzieci, a do tego ogromna wyrozumiałość obojga współmałżonków. Jak z rozbrajającym uśmiechem stwierdziła jedna z pań, nieraz trzeba przymknąć oko, a czasami i oba...

Oprawę artystyczną uroczystości zapewnili młodzi wokaliści: Aleksandra Sieńkowska, Krystian Bąk i Natalia Spólnik, przygotowani przez Ewę Grzebień, instruktorkę muzyki w JDK.

Uhonorowani Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

Michalina i Stanisław Bilscy, Stanisława i Jan Dubielowie, Janina i Leopold Frużyńscy, Łucja i Jan Gałkowie, Maria i Józef Garncarscy, Stanisława i Jan Dubielowie, Krystyna i Marian Grzebieniowie, Leokadia i Czesław Karamonowie, Halina i Józef Kaszowiczowie, Janina i Jan Korczykowscy, Zdzisława i Marek Musiałowiczowie, Maria i Paweł Skulimowscy, Helena i Bolesław Stecowie, Maria i Bronisław Więckowie, Anna i Władysław Władykowie, Maria i Lesław Zającowie, Jadwiga i Edward Zarzykowie.

JDK/U

Liczba odsłon: 3490


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~Andrzej  |  piątek, 06 grudnia 2019 20:38
Uroczystość i odznaczenia za Długoletnie Pożycie Małżeńskie sprawiło
starszym już wiekiem małżonkom, wiele radości.
Należy pamiętać, że poświęcili życie wychowując następne pokolenia i pracując także
dla dobra naszego miasta, z których to owoców korzystają teraz młodsi mieszkańcy Jasła.
Wystarczy poczytać i zapoznać się z nazwiskami odznaczonych osób a dowiemy się
jacy to są zacni obywatele naszego miasta.
#2  ~CoToDa  |  wtorek, 03 grudnia 2019 14:02
Z uwagi na tak zacną uroczystość, niektórzy powinni większą uwagę dolożyć do " dres codu "
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Uroczyste obchody 100. rocznicy urodzin p. Klary Szarek
30 maja 2020
W poniedziałek 25 maja 2020 roku Pani Klara Szarek, mieszkanka Bączala Dolnego obchodziła wyjątkowy ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020