poniedziałek, 17 lutego 2020, imieniny: Franciszek, Konstanty
Artykuły
„Tanie Dranie” w JDK
25 września 2019 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

Świat muzyki lat 20, 30 i 40 XX wieku przypomniała kapela podwórkowa „Tanie Dranie”, podczas koncertu w ramach „Muzycznego Bunkra JDK” w piątek, 20 września br. Ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem koncert przeniesiono do sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury.

Muzycy mówią o swoim bandzie: liryczno - folkowa kapela podwórkowa i faktycznie, zarówno tanecznych, jak i lirycznych utworów podczas tego wieczoru nie zabrakło. Rozpoczęli od utworu z repertuaru niezapomnianego Eugeniusza Bodo – „Zimny drań”. Przybyli mogli wysłuchać również m.in. takich utworów jak: „Tango andrusowskie”, „Tylko we Lwowie”, „Stachu!”, „Zabawa na Targówku”, „Baby, ach te baby”, czy motywu przewodniego z filmu „Vabank”. Słuchacze w trakcie ponad półtoragodzinnego koncertu bawili się doskonale i nie obyło się bez bisów.

Kapela „Tanie Dranie” działa od ponad roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu. Tworzą ją: Jan Radoń (akordeon, śpiew), Sławek Głowacki (gitara, śpiew), Damian Pis (bas), Paweł Pietruszka (klarnet), Szczepan Woźniak (trąbka) oraz Michał Radoń (perkusja).

pch(JDK

Liczba odsłon: 1201


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
22 drzewa do wycinki przy ulicy Rejtana, Floriańskiej i Śniadeckich w Jaśle
15 lutego 2020
Trwają prace związane z budową ścieżki rowerowej przy ulicy Floriańskiej w Jaśle. Miasto Jasło zwr&o..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020