niedziela, 31 maja 2020, imieniny: Aniela, Ernesta
Artykuły
„O ludziach żywiołu” – spotkanie autorskie z Dominikiem Szczepańskim
08 maja 2019 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

10 maja 2019 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich i Majówki z Kulturą zaprasza na spotkanie autorskie z Dominikiem Szczepańskim.

Podróżnik i dziennikarz sportowy związany z redakcją „Gazety Wyborczej”, w przeszłości współpracował między innymi ze sportowymi portalami Sport.pl i Off.Sport.pl. Jego wywiady i reportaże były publikowane w „Dużym Formacie”, „Magazynie Świątecznym”, „Wysokich Obcasach”, „National Geographic Traveler”, a ich tematyka jest związana ze sportami ekstremalnymi, wyprawami, eksploracją, a także wspinaczką górską.

Jest autorem i współautorem dziś już bestsellerowych publikacji: „Na oceanie nie ma ciszy” – biografia emerytowanego inżyniera mechanika Aleksandra Doby, który trzykrotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki, „Nanga Parbat. Śnieg, kłamstwa i góra do wyzwolenia” – napisany wspólnie z Piotrem Tomzą reportaż o zdobyciu jednej z najniebezpieczniejszych gór Himalajów zimą oraz autobiografia Adama Bieleckiego „Spod zamarzniętych powiek”, napisana we współpracy z jednym z najlepszych polskich taterników, alpinistów i himalaistów, w której wspinacz opowiedział o swoich wspomnieniach z wypraw i trudach związanych ze zdobywaniem najwyższych szczytów świata. W 2019 roku ukazała się najnowsza książka Szczepańskiego „Czapkins. Prawdziwa historia Tomka Mackiewicza” – opowieść o polskim himalaiście, o człowieku, który stał się prawdziwą legendą. Jego największym marzeniem było zdobycie zimą Nanga Parbat, ale za spełnienie tego pragnienia przyszło mu zapłacić najwyższą cenę – własne życie.

Współorganizatorem spotkania jest Jasielski Dom Kultury.

Spotkanie odbędzie się 10 maja 2019 r. o godz. 17.00 w Galerii JDK, ul. Kołłątaja 1, I piętro.

MBP Jasło

 

Liczba odsłon: 915


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Uroczyste obchody 100. rocznicy urodzin p. Klary Szarek
30 maja 2020
W poniedziałek 25 maja 2020 roku Pani Klara Szarek, mieszkanka Bączala Dolnego obchodziła wyjątkowy ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020