wtorek, 06 czerwca 2023, imieniny: Dominika, Norbert
Artykuły
„Kolędowe Nagrody” dla młodych artystów z JDK
04 lutego 2021 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

Cieszymy się z kolejnych laurów naszej uzdolnionej muzycznie młodzieży. Po sukcesach, jakie odnieśli soliści i duety w XXVI Konkursie Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek”, przyszedł czas na konkursy, na których jeszcze nie gościliśmy. Tym razem zawędrowaliśmy po raz pierwszy (wirtualnie) do  Sanktuarium oo. Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej.

W dniach 22-25 stycznia 2021 r. odbył się tam on-line VI Międzynarodowy Konkurs Kolęd i Pastorałek. Współorganizatorem wydarzenia  było Centrum Kulturalne w Przemyślu i Podkarpackie Stowarzyszenie GOSPEL. Do konkursu zakwalifikowali się reprezentanci Jasielskiego Domu Kultury:  Duet: Karolina Polak (śpiew) i  Maciej Ochwat (akordeon) oraz solistka  Aleksandra Brągiel. Duet został wysoko oceniony i  zdobył  II nagrodę swojej kategorii. 

W kategorii solistów 15 -18 lat, uczących się w szkołach artystycznych lub domach kultury wystąpiła również  Aleksandra Brągiel. Ola została laureatką I nagrody i  można ją było usłyszeć w koncercie laureatów, który odbył się on-line 31 stycznia 2021 r. 

W Krasnem, koło Rzeszowa 25 stycznia 2021 r.  odbył się VII Międzygminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Wyróżnienie w konkursie otrzymała Karolina Polak.  Wokalistów do konkursów przygotowała Ewa Grzebień.

(JDK)

Liczba odsłon: 1249


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Oszustwa metodą na "wypadek" w powiecie jasielskim - Seniorka straciła 75 tysięcy złotych
06 czerwca 2023
W ubiegłym tygodniu w powiecie jasielskim miały miejsce dwie próby oszustwa metodą na „..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2023