niedziela, 26 czerwca 2022, imieniny: Jan, Jeremiasz
Artykuły
„Chodzą ulicami ludzie…” - jak uczniowie mogą dzielić się wiedzą i doświadczeniami.
25 kwietnia 2022 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

 

Jedyny sposób, by poznać,

gdzie są granice naszych możliwości,

to przekroczyć je, dokonując tego, co niemożliwe”

Platon

Chodzą ulicami ludzie…” - jak uczniowie mogą dzielić się wiedzą i doświadczeniami.

Dobiega końca realizacja projektów naukowo -badawczych w ramach 7. edycji Jasielskiej Ligi Naukowej z Lotosem. Projekt ten stwarza uczniom możliwość rozwiania zdolności, pogłębiania wiedzy oraz dzielenia się z innymi efektami podjętych działań. Spełnia oczekiwania współczesnej szkoły, która próbuje znaleźć sposób na to, jak uczyć niekonwencjonalnie, ale mądrze.

Cel ten przyświecał spotkaniu zorganizowanemu w Szkole Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle, przez zespół ligowy realizujący projekt humanistyczny „To moje miasto, moja ulica, naprawdę moje…”

W jaki sposób promować wśród młodych jaślan wiedzę o patronach ulic naszego miasta? Uczennice klasy 8a: Ania, Julka i Zuzia, korzystając z pomocy swoich koleżanek i kolegów, przygotowały warsztaty dla młodszych koleżanek i kolegów. W nietypowy sposób podzieliły się zdobytą podczas realizacji projektu wiedzą dotyczącą historii kształtowania się nazewnictwa ulic w Polsce i w Jaśle, najpopularniejszych nazw ulic.

Prawdziwą atrakcją tego spotkania była „wizyta” w szkolnej auli patronów jasielskich ulic, którzy pozostawali anonimowi do momentu rozpoznania ich przez młodszych uczniów.

Spotkanie przebiegało we wspaniałej atmosferze, a wszyscy jego uczestnicy ocenili wysoko taki sposób przekazywania wiedzy. Dla uczniów klas czwartych i piątych była to atrakcyjna lekcja dotycząca wiedzy o swoim mieście - małej ojczyźnie.

Zespól ligowy:

Ania Rzemińska, Julia Tarnowska i Zuzia Jasińska

 

Liczba odsłon: 646


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Mundurowi z Tarnowa nagrali krótki film o bohaterskim żołnierzu z Jasielszczyzny
25 czerwca 2022
Uczniowie XVI Liceum Ogólnokształc ącego im. Armii Krajowej w Tarnowie w składzie Kacper Jedyn..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022