czwartek, 16 sierpnia 2018, imieniny: Ambroży, Roch
Artykuły
50 urodziny Reksia w Przedszkolu Miejskim nr 3 w Jaśle
05 marca 2018 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

 

Reksio, bohater jednej z najsłynniejszych polskich kreskówek obchodził 50 urodziny. Z tej okazji dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Jaśle postanowiły zorganizować Reksiowi urodzinową imprezę.

Patronat nad uroczystością objęła Fundacja „Reksio” im. Heleny i Lechosława Marszałków oraz Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Wśród zaproszonych gości były: Katarzyna Lubas dyrektor Muzeum Dobranocek w Rzeszowie oraz Elżbieta Burek animator ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.

Dyrektor Przedszkola Elżbieta Krzysiak witając gości podkreśliła, że: „chociaż minęło już 50 lat to Reksio wciąż jest ulubieńcem kolejnych pokoleń dzieci, czego dowodem jest to spotkanie”.

Podczas przyjęcia urodzinowego dyrektor Katarzyna Lubas w pokazie multimedialnym „Świat Reksia” przedstawiła krótką historię na temat jubilata. Dzieci dowiedziały się, że postać Reksia wymyślił Lechosław Marszałek, reżyser i scenarzysta filmów animowanych Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Pierwszy odcinek kreskówki nosił tytuł: ”Reksio poliglota” i pojawił się w 1967 roku. Odcinki z udziałem sympatycznego pieska szybko zyskały wielką popularność. Nic dziwnego, Reksio bawił, rozśmieszał, ale też uczył.

Następnie Elżbieta Burek animator z bielskiego studia opowiedziała dzieciom o swojej pracy, między innymi wyjaśniła pojęcie: animacja.

Z okazji Jubileuszu Reksia zorganizowano w przedszkolu konkurs plastyczny pod hasłem: „Laurka dla Reksia”. W konkursie wzięło udział 28 dzieci, z czego 4 otrzymało nagrody główne, a pozostałe wyróżnienia. Podczas uroczystości nasi goście wręczyli upominki nagrodzonym i wyróżnionym dzieciom.

W ramach społecznej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” dyr. Katarzyna Lubas przeczytała dzieciom bajkę pt. „Reksio na wsi” A Sójki. Była to wspaniała zabawa z udziałem dzieci. Przedszkolaki naśladowały odgłosy różnych zwierząt występujących w opowiadaniu.

Na koniec dzieci zaprezentowały krótką część artystyczną, a finałem spotkania był urodzinowy tort, fajerwerki i odśpiewanie jubilatowi „Sto lat”.

PM nr 3

 

Liczba odsłon: 678


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
W Jaśle powstał plac zabaw dla psów
16 sierpnia 2018
  24 ary zajmuje utworzony na obrzeżach Jasła, przy ul. Konopnickiej w pobliżu Jasiołki wybieg..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2018