sobota, 23 stycznia 2021, imieniny: Jan, Klemens
Artykuły
35-latek trafił na dwa tygodnie do aresztu, bo nie stosował się do poleceń jasielskiego sądu
11 stycznia 2021 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

Jasielscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który złamał przepisy związane z nową ustawą antyprzemocową. 35-latek, podejrzany o stosowanie przemocy w rodzinie, nie zastosował się do postanowienia sądu w zakresie opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania. Mężczyzna został skazany w postępowaniu przyspieszonym na karę 14 dni aresztu.

Zgodnie z Ustawą antyprzemocową, która zaczęła obowiązywać 30 listopada, sprawca przemocy, który stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia domowników, po wydaniu nakazu przez policjantów, musi bezzwłocznie opuścić mieszkanie oraz otrzymuje zakaz zbliżania się do niego. Uprawnienia do wydania nakazu zostały przyznane Policji oraz Żandarmerii Wojskowej. Nakaz będzie obowiązywał przez 14 dni, jednak na wniosek osoby dotkniętej przemocą sąd może przedłużyć ten okres.

W miniony piątek jasielscy policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca Jasła, który nie zastosował się do postanowienia sądu obligującego go do opuszczenia mieszkania i bezpośredniego otoczenia. Zgodnie z nowymi przepisami mężczyzna popełnił wykroczenie, które rozpatrywane jest w trybie przyspieszonym. Decyzją sądu został skazany na karę 14 dni aresztu.  

pw

 

Liczba odsłon: 884


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~qwert  |  poniedziałek, 11 stycznia 2021 12:49
ok tylko co dalej po tych 14 dniach? co z ochrona takiej rodziny? prawo b dobre ale chyba nie do konca skuteczne
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Piłkarze Czarnych Jasło dostali tylko 68 tys. złotych, a siatkarze aż 160 tys. złotych dotacji
22 stycznia 2021
Komisja konkursowa dokonała podziału środków dla klubów działających na terenie Miasta..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2021