poniedziałek, 25 maja 2020, imieniny: Grzegorz, Maria Magdalena
Artykuły
31 maja 2020 roku odbędą się wybory członków Rady Sołeckiej sołectwa Łaski-Sobniów
15 maja 2020 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

31 maja 2020 roku odbędą się wybory członków Rady Sołeckiej sołectwa Łaski-Sobniów. 

Wójt Gminy Wiejskiej Jasło Wojciech Piękoś wydał zarządzenie w  sprawie przeprowadzenia wyborów członków Rady Sołeckiej sołectwa Łaski-Sobniów.

W miesiącu lutym 2020 roku członkowie Rady Sołeckiej złożyli na ręce wójta Wojciecha Piękosia pismo z prośbą o zarządzenie głosowania w sprawie odwołania sołtysa Mieczysława Barana. Wnioskodawcy wskazywali, że sołtys utracił zaufanie.

Wójt gminy  Wojciech Piękoś zgodnie z prawem po otrzymaniu wniosku wyznaczył termin referendum. 

1 marca 2020 roku  mieszkańcy wsi Łaski oraz Sobniów wzięli udział w referendum, w sprawie odwołania z funkcji sołtysa.  Referendum było spowodowane wnioskiem, pod którym podpisała się prawie setka mieszkańców sołectwa.

Mieczysław Baran - sołtys wsi Łaski-Sobniów

W wyborach wzięło udział 345 osób, z czego 99 głosowało za odwołaniem sołtysa, a  243 mieszkańców poparło jego działania. 3 głosy były nieważne.

Od lewej: Henryk Motkowicz - zastępca wójta Gminy Wiejskiej Jasło, Wojciech Piękoś - wójt Gminy Jasło, Konrad Marek - radny Rady Gminy Jasło oraz Mieczysław Baran - sołtys wsi Łaski-Sobniów - zdj. arch. 

Po " wygranych" wyborach przez Mieczysława Barana, czterech członków Rady Sołeckiej złożyło swoje rezygnacje z członkostwa w Radzie, a trzy osoby złożyły rezygnacje już wcześniej.

Mieszkańcy Łask i Sobniowa staną więc przed wyborem członków nowej Rady Sołeckiej.

Członkiem Rady Sołeckiej może być osoba, która zamieszkuje na stałe na obszarze działania sołectwa oraz posiada czynne prawo wyborcze.  Zgłoszenie kandydata musi  być poparte przez co najmniej 5 wyborców stale zamieszkałych w sołectwie, a Rada Sołecka może składać się z 3 do 10 członków. 

Red. 

Liczba odsłon: 1496


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Desznica - Widok z lotu ptaka
24 maja 2020
Desznica - wieś położona w dolinie potoku Ryj, w otulinie Magurskiego Parku Narodowego. Przylega do ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020